Przejdź do treści

Deski elewacyjne zewnętrzne

Odpowiednio wykończona elewacja domu jest elementem bardzo ważnym. Szczególnie jeśli zależy nam na tym, by zewnętrzny wygląd budynku odpowiadał gustom jego mieszkańców oraz prezentował się wyjątkowo estetycznie. Z tego właśnie powodu klinkierowa płytka zostaje coraz chętniej wykorzystywana w tworzeniu aranżacji elewacji. Dzięki niej możemy sprawić, że dom lub budynek użyteczności publicznej będzie prezentował się niezwykle korzystnie. Wyróżnia ją również skomplikowany montaż, a wybór możliwych wzorów jest niezwykle szeroki. W efekcie z łatwością znajdziemy model, który doskonale będzie nam odpowiadał.

Płytka klinkierowa – dlaczego stała się tak popularna?

Z pewnością interesuje nas fakt, dlaczego płytka klinkierowa stała się tak często wykorzystywana we współczesnych projektach. Wzrost popularności może ona zawdzięczać nie tylko swoim względom estetycznym, ale również niezwykle praktycznemu zastosowaniu. Bez problemu umieścimy ją nie tylko na elewacji budynku, ale również w pomieszczeniach jako element dekoracyjny na ścianie. Płytki elewacyjne zewnętrzne tego typu doskonale sprawdzą się podczas wykańczania, renowacji oraz ocieplania elewacji budynku każdego typu. Ich grubość oraz elastyczność sprawia, że z łatwością możemy zastosować je również na krzywiznach i zaokrągleniach. Niestandardowa bryła budynku nie będzie więc dla nas żadną przeszkodą podczas montażu. Płytka klinkierowa elewacyjna w każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze.

Klej stosowany do montażu produktu gdy wyschnie, również jest w pełni elastyczny. W efekcie w połączeniu z materiałem, z którego wytwarzana jest płytka kamieniopodobna, sprawia on, że ściana „oddycha” i przepuszcza parę. Giętkość produktu zapewnia piasek kwarcowy i żywica akrylowa wykorzystywana podczas produkcji elementu. Wpływa to również na to, że płytki elewacyjne zewnętrzne kamieniopodobne odporne są na działanie warunków atmosferycznych. Niestraszny jest im deszcz, śnieg, mróz, ani słońce. W efekcie możemy cieszyć się doskonale wyglądającą elewacją przez wiele lat.

Płytki elewacyjne na zewnątrz – jakie właściwości je wyróżniają?

Podczas gdy stoimy przed wyborem, które płytki elewacyjne na zewnątrz wybrać często zastanawiamy się, jakie konkretnie właściwości je wyróżniają. Z pewnością jest to produkt, który charakteryzuje wiele korzystnych cech. Materiał ten jest doskonałym wyborem, jeśli zależy nam na elementach wykończeniowych, które są niezwykle trwałe i cechują się doskonałą żywotnością. Będą one idealną alternatywą dla naturalnego materiału, który jest o wiele droższy i trudniejszy w montażu. Płytki kamieniopodobne są doskonałą imitacją, która nada naszemu budynkowi niesamowitego szyku i elegancji. Co ciekawe ze względu na szeroki wybór wzorów i kolorów bez problemu zastosujemy je zarówno w przypadku obiektów klasycznych, jak i nowoczesnych.

Płytki na elewacji klinkierowe. Czy ich montaż jest skomplikowany?

Pragnąc zastosować płytki na elewacji klinkierowe, często obawiamy się, czy ich montaż jest skomplikowany i czy poradzimy sobie z nim samodzielnie. Dobra wiadomość jest taka, że ich instalacja na nasz budynek jest łatwa i nieskompilowana. Z powodzeniem wykonamy ją samodzielnie i to bez wsparcia ekipy fachowców oraz zakupu specjalistycznych narzędzi. Prace należy rozpocząć od właściwego oczyszczenia podłoża. Najlepiej, jeśli będzie ono nie tylko czyste, ale również możliwie jak najbardziej gładkie. Cały proces instalacji polega na tym, że płytki kamieniopodobne przyklejamy do ściany za pomocą odpowiedniego kleju. Zaczynając od narożników, mocujemy kolejne elementy, zachowując pomiędzy nimi odpowiedni odstęp niezbędny do wykonania fugi

Płytki na elewację a sztukateria

Płytki na elewację doskonale komponują się z elementami dekoracyjnymi takimi jak sztukateria. I to zarówno w przypadku, kiedy pragniemy wykorzystać ją wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Doskonale łączą się z gzymsami, listwami i łukami elewacyjnymi, pilastrami, fasetami, deskami kompozytowymi oraz boniami. Małym nakładem prac jesteśmy więc w stanie całkowicie odmienić wygląd naszej elewacji lub wybranego pomieszczenia. Płytka elewacyjna klinkier w połączeniu ze sztukaterią doskonale sprawdzi się w przypadku domów o klasycznym stylu. W efekcie doda ona elewacji jeszcze więcej szyku i elegancji. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystywać ją również w przypadku tych budynków, które są nowoczesne i minimalistyczne. Tak naprawdę w kwestii użycia płytki na elewacje domu ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Są one dużo tańsze niż klasyczny kamień, a efekt, jaki za ich pomocą uzyskamy, będzie równie zachwycający.

Płytka elewacyjna zewnętrzna może zostać przez nas wykorzystana jako ozdoba wnętrza. Za jej pomocą wyróżnimy główną ścianę lub jedynie podkreślimy wybrany akcent. Płytka elewacyjna szara jest szczególnie często używana jako dekor, którym zdobimy wnętrze pomieszczeń. Odpowiedniego zastosowany doskonale sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i tych klasycznych. Dzięki swoim doskonałym właściwościom mamy prawdziwą dowolność w jego stosowaniu. Zwłaszcza że wyjątkowo korzystnie prezentuje się w kompozycji z drewnem, szkłem oraz metalem.