Przejdź do treści

Panele elewacyjne drewnopodobne

Odpowiednio wykończona elewacja domu jest niezwykle istotna. Ważne jest nie tylko to, aby prezentowała się ona estetycznie, ale również by odzwierciedlała gust i upodobania mieszkańców. Również w przypadku budynków użyteczności publicznej ważne, by zewnętrzny jego wygląd był reprezentacyjny. Bardzo popularnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w przypadku wielu różnych stylów architektonicznych, jest drewno elewacyjne. Nie zawsze mamy jednak możliwość, by je zastosować.

Elewacja drewnopodobna – popularność rozwiązania

Elewacja drewnopodobna to rozwiązanie, którego popularność wzrasta z roku na rok. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ mają na to niezwykłe właściwości, jakie wykazują imitacje drewna na elewacje. Zostały one stworzone z myślą o tym, by zdecydowanie ułatwić konstruowanie wymarzonej elewacji. Oferują o wiele większe możliwości zastosowania i zalety, których nie mamy, jeśli zdecydujemy się na naturalne drewno. Szczególnie że jednocześnie są one o wiele tańsze i mniej kosztowne w eksploatacji. Nie musimy pamiętać o ich cyklicznej konserwacji, aby z biegiem lat nie zmieniły swojego wyglądu oraz właściwości. Od momentu montażu panele drewnopodobne będą cieszyły nas swoim doskonałym wyglądem i zdobiły elewację naszego budynku.

Jedną z ich cech charakterystycznych jest również lekkość, która odróżnia je od naturalnego materiału. Z pewnością wpływa to na ich szybki i bezproblemowy montaż. Nie zmienia to jednak faktu, że imitacja drewna na elewacji charakteryzuje się niezwykłą odpornością na uszkodzenia. Nie są jej straszne żadne trudne warunki takie jak ulewny deszcz, bardzo niska i wysoka temperatura. Panele elewacyjne drewnopodobne charakteryzują się także powierzchnią, która odporna jest na działanie grzybów oraz szkodników. I to wszystko idzie w parze z wyglądem, który doskonale przypomina swoją strukturą naturalny surowiec. Na pierwszy rzut oka będzie on dla nas nie do odróżnienia.

Imitacja deski na elewację – najnowocześniejszy trend

Imitacja deski na elewację, którymi są płytki elewacyjne drewnopodobne to najnowocześniejszy i innowacyjny trend. Z biegiem lat jest on coraz bardziej popularny i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miał słabnąć. Często wykorzystuje się go nie tylko ze względu na swoje doskonałe właściwości, ale również na łatwy montaż. Większość prac z nim związanych wykonujemy jedynie za pomocą odpowiedniego kleju. Z powodzeniem poradzimy sobie z przyklejeniem komponentu samodzielnie. Niezwykle łatwo możemy go również dociąć, nawet pod kątem 45 stopni. Co za tym idzie dopasowanie produktu do potrzebnego nam wymiaru, nie będzie żadnym problemem.

Panel elewacyjny drewnopodobny wykonany ze styropianu EPS 200 nie jest szkodliwy dla zdrowia, nie zagraża nam więc w żaden sposób podczas montażu. Nie musimy również martwić się wykonywaniem fugi. Styropian, z którego wytworzona została imitacja deski na elewację, jest niezwykle elastyczny. W efekcie zbędne jest wykonywanie przerw pomiędzy poszczególnymi elementami. Zaleca się jednak, by temperatura powietrza w momencie montażu instalacji na elewacji mieściła się w przedziale od 5 do 30 stopni Celsjusza.

Płyty elewacyjne drewnopodobne — wykończenie elewacji na budynkach w całej Polsce

Płyty elewacyjne drewnopodobne stały się tak popularne w zaledwie ciągu ostatnich kilku lat. Gdy produkt wchodził na rynek, nikt nie spodziewał się, że będzie on tak doskonale spisywał się jako wykończenie elewacji na budynkach w całej Polsce. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom coraz częściej wykorzystujemy go także w pomieszczeniach. Imitacja deski na elewacji jest wspaniałą alternatywną dla naturalnego drewna, którego zastosowanie we wnętrzach nie jest łatwe. Szczególnie że jest ono związane z cykliczną konserwacją. Nie jest to również materiał, który odporny będzie na działanie wilgoci w takim samym stopniu jak komponent wykonany z materiału EPS 200. Nic więc dziwnego, że jego zastosowanie staje się coraz bardziej powszechne.

Elewacje drewnopodobne na fasadach budynków

Elewacje drewnopodobne możemy coraz częściej spotkać na fasadach budynków. Nawet w sytuacji, gdy zdecydujemy się zastosować je na całej powierzchni obiektu, efekt będzie zdumiewający. Ten niezwykły element dekoracyjny doskonale będzie prezentował się w każdym stylu architektonicznym. W przypadku elewacji klasycznej wprowadzi elegancję i prostotę. W obiektach nowoczesnych podkreśli ich innowacyjny i oryginalny charakter. Imitacja drewna na elewacje wspaniale łączy się ze wszystkimi materiałami, które są popularne we współczesnych projektach.

Świetnie prezentuje się zarówno ze szkłem, metalem, jak i naturalnym kamieniem i betonem. Również wersja kolorystyczna, którą zdecydujemy zastosować na naszą elewację, nie ma znaczenia. Imitacja drewna dostępna jest w naprawdę wielu różnych barwach. W efekcie bez problemu wybierzemy te elementy, które fantastycznie wkomponują się w naszą aranżację i dopełnią ją w każdym calu. Na pierwszy rzut oka nikt nie będzie w stanie stwierdzić, czy jest to naturalny materiał, czy jedynie jego imitacja. Wspaniała faktura kompozytu jest praktycznie nie do odróżnienia.